UA

Бульвар Пушкіна

Донецьк. Бульвар став своєрідним «донецьким Монмартром», де виставляють свої роботи місцеві художники. Він прикрашений багатьма різноманітними фонтанами, увечері їх підсвічують різнокольоровими вогнями, що робить їх надзвичайно красивими.


Як дістатися. Бульвар Пушкіна знаходиться у середмісті, він пролягає паралельно до вулиці Артема.


Історична довідка. Одну з найкрасивіших вулиць Донецька — бульвар Пушкіна — було реконструйовано 2004 року. Він знаходиться біля будівлі обласної адміністрації. Увесь у зелені й квітах, він став улюбленим місцем зустрічей молоді та своєрідним «донецьким Монмартром», де виставляють свої роботи місцеві художники.

Навпроти будівлі обласної адміністрації — Художній музей, один із найбільших в Україні. У його колекції понад 11 тисяч творів живопису, графіки, скульптури Й декоративно-ужиткового мистецтва.

Бульвар, як і інші вулиці міста, прикрашений багатьма різноманітними фонтанами, увечері їх підсвічують різнокольоровими вогнями, що робить їх надзвичайно красивими. Між бульваром Пушкіна й вулицею Артема знаходиться Академічний театр опери та балету імені А. Б. Солов’я- Ілієнка (вул. Артема, 82), побудований 1440 року за проектом архітектора Л.Котовського. Біля театру встановлено пам’ятник А. Б. Солов’яненку.

На середині бульвару височіє пам’ятник О. С. Пушкіну (1969 р.). Поряд із пам'ятником, на площі Леніна, головному міському майдані, стоїть Український музично-драматичннй театр (вул. Артема, 74-а).

Наприкінці бульвару Пушкіна, знаходиться палац культури «Шахтар», а за ним починається зона відпочинку, звідки, пройшовши через пішохідний місток, можна потрапити до І Центрального парку культури та відпочинку імені О. С. Щербакова. Парк закладено 1932 року й реконструйовано в повоєнні роки. Його площа — 96 гектарів. У парку є все для повноцінного відпочинку; на берегах ставків — пляж і човнова станція.